LED; SMD; 3528,PLCC2; white cold; 2100÷2400mcd; 6000(typ)K; 120°
Multiples:
5.0
Minimum quantity:
5.0
Product code:
OF-SMD3528WN
Manufacturer: OPTOFLASH
Manufacturer code: OF-SMD3528WN
Product downloads
Specification for LED; SMD; 3528,PLCC2; white cold; 2100÷2400mcd; 6000(typ)K; 120°
| Mounting | SMD |
| Case | PLCC2 |
| Dimensions | 3.5x2.8x1.4mm |
| Luminosity | 2100...2400mcd |
| LED colour | white cold |
| Case - mm | 3528 |
| LED lens | diffused, yellow |
| Chromatic coordinates | x: 0.32; y: 0.33 |
| Colour temperature | 6000K |
| LED current | 20mA |