LED; SMD; 5060,PLCC6; white cold; 6000÷6500mcd; 6500(typ)K; 120°
Multiples:
5.0
Minimum quantity:
5.0
Product code:
OF-SMD5060W
Manufacturer: OPTOFLASH
Manufacturer code: OF-SMD5060W
Product downloads
Specification for LED; SMD; 5060,PLCC6; white cold; 6000÷6500mcd; 6500(typ)K; 120°
| Mounting | SMD |
| Case | PLCC6 |
| Dimensions | 5x5x1.6mm |
| Luminosity | 6000...6500mcd |
| LED colour | white cold |
| LED lens | transparent |
| Chromatic coordinates | x: 0.31; y: 0.32 |
| Colour temperature | 6500K |
| LED current | 60mA |