Product code: OKY-T/16-D12P-C
Manufacturer: MURATA POWER SOLUTIONS
Manufacturer code: OKY-T/16-D12P-C
  • Output current
  • Mounting
  • Power
  • Operating temperature
  • Efficiency
  • Number of outputs
This combination does not exist.
Add to Cart
Product downloads
Specification for Converter: DC/DC; 40W; Uin: 8.3÷14V; Uout: 0.7525÷5.5VDC; Iout: 16A
Output current 16A
Mounting SMT
Power 40W
Operating temperature -40...85°C
Efficiency 94%