Power LED; 3W; white warm; 3000(typ)K; 160-180lm; 120°; 700mA; 3÷4V
Multiples:
200.0
Minimum quantity:
200.0
Product code:
OSM5XAT3C1E
Manufacturer: OPTOSUPPLY
Manufacturer code: OSM5XAT3C1E
Product downloads
Specification for Power LED; 3W; white warm; 3000(typ)K; 160-180lm; 120°; 700mA; 3÷4V
| Mounting | SMD |
| Case | PLCC6 |
| Power | 3W |
| Series | Top Power |
| Dimensions | 5x5mm |
| LED colour | white warm |
| Chromatic coordinates | x: 0.45; y: 0.41 |
| Colour temperature | 3000K |
| LED current | 700mA |