LED; SMD; 3528,PLCC2; white cold; 6÷7lm; 6500(typ)K; 120°; 20mA
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
2.0
Product code:
OSW44LS1C1A
Manufacturer: OPTOSUPPLY
Manufacturer code: OSW44LS1C1A
Product downloads
Specification for LED; SMD; 3528,PLCC2; white cold; 6÷7lm; 6500(typ)K; 120°; 20mA
| Mounting | SMD |
| Case | PLCC2 |
| Power | 108mW |
| Dimensions | 3.5x2.8x1.9mm |
| LED colour | white cold |
| Case - mm | 3528 |
| LED lens | diffused, yellow |
| Chromatic coordinates | x: 0.31; y: 0.33 |
| Colour temperature | 6500K |
| LED current | 20mA |