LED; SMD; 3528,PLCC4; white; 35÷38lm; 5500-6500(typ)-8500K; 120°
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
OSW4CVS3C1A
Manufacturer: OPTOSUPPLY
Manufacturer code: OSW4CVS3C1A
Product downloads
Specification for LED; SMD; 3528,PLCC4; white; 35÷38lm; 5500-6500(typ)-8500K; 120°
| Mounting | SMD |
| Case | PLCC4 |
| Dimensions | 3.5x2.8x1.9mm |
| LED colour | white |
| Case - mm | 3528 |
| Chromatic coordinates | x: 0.31; y: 0.34 |
| Colour temperature | 5500-6500(typ)-8500K |
| LED current | 25mA |