Power LED; white cold; Pmax: 2.4W; 6500(typ)K; 180÷200lm; 120°
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
OSW4XAT3C1E
Manufacturer: OPTOSUPPLY
Manufacturer code: OSW4XAT3C1E
Product downloads
Specification for Power LED; white cold; Pmax: 2.4W; 6500(typ)K; 180÷200lm; 120°
| Mounting | SMD |
| Case | PLCC6 |
| Power | 3W |
| Operating voltage | 3.5...4.5V DC |
| Series | Top Power |
| Dimensions | 5x5mm |
| LED colour | white cold |
| Chromatic coordinates | x: 0.31; y: 0.33 |
| Colour temperature | 6500K |
| LED current | 700mA |