Power LED; EMITER; white cold; 6500(typ)K; 320(typ)lm; 140°; P: 5W
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
OSW4XDE5E1E
Manufacturer: OPTOSUPPLY
Manufacturer code: OSW4XDE5E1E
Product downloads
Specification for Power LED; EMITER; white cold; 6500(typ)K; 320(typ)lm; 140°; P: 5W
| Power | 5W |
| Operating temperature | -30...85°C |
| Series | Xeon Power |
| LED colour | white cold |
| LED version | EMITER |
| Chromatic coordinates | x: 0.31; y: 0.33 |
| Colour temperature | 6500K |
| LED current | 1400mA |