LED; 5mm; white cold; 7000÷8400mcd; 30°; 3÷5V; 20mA; Front: convex
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
OSW5DR5A31A-3.0HZ
Manufacturer: OPTOSUPPLY
Manufacturer code: OSW5DR5A31A-3.0HZ
Product downloads
Specification for LED; 5mm; white cold; 7000÷8400mcd; 30°; 3÷5V; 20mA; Front: convex
| Mounting | THT |
| Operating voltage | 3...5V DC |
| Terminal pitch | 2.54mm |
| Number of terminals | 2 |
| Luminosity | 7000...8400mcd |
| LED colour | white cold |
| LED lens | transparent |
| LED version | blinking |
| Front | convex |
| LED diameter | 5mm |
| Colour temperature | 8000-18000K |
| LED current | 20mA |