LED; 4.8mm; white cold; 2180÷3000mcd; 60°; Front: convex; 3/3.5/5V
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
OSW5DS5F62B
Manufacturer: OPTOSUPPLY
Manufacturer code: OSW5DS5F62B
Product downloads
Specification for LED; 4.8mm; white cold; 2180÷3000mcd; 60°; Front: convex; 3/3.5/5V
| Mounting | THT |
| Operating temperature | -30...85°C |
| Terminal pitch | 2.54mm |
| Number of terminals | 2 |
| Luminosity | 2180...3000mcd |
| LED colour | white cold |
| LED lens | diffused, white |
| LED version | blinking |
| Front | convex |
| LED diameter | 4.8mm |
| Colour temperature | 8000-18000K |
| LED current | 20mA |