LED; 2mm; white cold; 2180÷3000mcd; 90°; Front: flat; 2.9÷3.4V
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
OSW5YK7K91B
Manufacturer: OPTOSUPPLY
Manufacturer code: OSW5YK7K91B
Product downloads
Specification for LED; 2mm; white cold; 2180÷3000mcd; 90°; Front: flat; 2.9÷3.4V
| Mounting | THT |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Terminal pitch | 2.54mm |
| Number of terminals | 2 |
| Luminosity | 2180...3000mcd |
| Maximum power | 0.102W |
| LED colour | white cold |
| LED lens | transparent |
| Front | flat |
| LED diameter | 2mm |
| Colour temperature | 8000-18000K |
| LED current | 20mA |