LED
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
OSWWD23NE2A
Manufacturer: OPTOSUPPLY
Manufacturer code: OSWWD23NE2A
Product downloads
Specification for LED
| Mounting | THT |
| Operating temperature | -30...85°C |
| Terminal pitch | 2.54mm |
| Number of terminals | 2 |
| Luminosity | 750...1120mcd |
| Maximum power | 0.102W |
| LED colour | white cold |
| LED lens | diffused |
| Front | flat |
| LED diameter | 3mm |
| Colour temperature | 8500-18000K |
| LED current | 20mA |