Display: LED; bargraph; orange; 80mcd; 15x15mm; 1.8÷2.5V
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
OSX40601-AO
Manufacturer: OPTOSUPPLY
Manufacturer code: OSX40601-AO
Product downloads
Specification for Display: LED; bargraph; orange; 80mcd; 15x15mm; 1.8÷2.5V
| Mounting | THT |
| Operating voltage | 1.8...2.5V |
| Colour | orange |
| Operating current | 20mA |
| Dimensions | 15x15mm |
| Kind of display | bargraph |
| Luminosity | 80mcd |
| Type of display | LED |