LED
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
OSY55154A-VV
Manufacturer: OPTOSUPPLY
Manufacturer code: OSY55154A-VV
Product downloads
Specification for LED
| Mounting | THT |
| Operating temperature | -30...85°C |
| Terminal pitch | 2.54mm |
| Number of terminals | 2 |
| Luminosity | 220mcd |
| LED colour | yellow |
| LED lens | diffused |
| Front | convex |
| LED diameter | 5mm |
| Shape | round |
| LEDs' features | integral current limiting resistor |