LED
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
OSY5JA3VA3A
Manufacturer: OPTOSUPPLY
Manufacturer code: OSY5JA3VA3A
Product downloads
Specification for LED
| Mounting | THT |
| Operating temperature | -30...85°C |
| Terminal pitch | 2.54mm |
| Number of terminals | 2 |
| Luminosity | 100...150mcd |
| LED colour | yellow |
| LED lens | transparent |
| Front | convex |
| LED diameter | 3mm |
| Shape | round |
| LED current | 20mA |