LED; SMD; 3528,PLCC4; yellow; 400mcd; 3.5x2.8x1.9mm; 120°; 5÷20V
Multiples:
2.0
Minimum quantity:
2.0
Product code:
OSY5MAS3C1A-CRLED14
Manufacturer: OPTOSUPPLY
Manufacturer code: OSY5MAS3C1A-CRLED14
Product downloads
Specification for LED; SMD; 3528,PLCC4; yellow; 400mcd; 3.5x2.8x1.9mm; 120°; 5÷20V
| Mounting | SMD |
| Case | 3528, PLCC4 |
| Power | 320mW |
| Operating voltage | 5...20V DC |
| Dimensions | 3.5x2.8x1.9mm |
| Luminosity | 400mcd |
| LED colour | yellow |
| LED current | 14mA |