LED
Multiples:
2.0
Minimum quantity:
2.0
Product code:
OSY5MF5MC1B
Manufacturer: OPTOSUPPLY
Manufacturer code: OSY5MF5MC1B
Product downloads
Specification for LED
| Mounting | THT |
| Operating voltage | 3...5V DC |
| Operating temperature | -30...85°C |
| Terminal pitch | 2.54mm |
| Number of terminals | 2 |
| Luminosity | 220...330mcd |
| LED colour | yellow |
| LED lens | transparent |
| LED version | blinking |
| Front | recessed |
| LED diameter | 5mm |