LED; 5mm; yellow; 5800÷6500mcd; 30°; 3÷5V; 20mA; Variant: blinking
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
OSY5MR5A31A-3.0HZ
Manufacturer: OPTOSUPPLY
Manufacturer code: OSY5MR5A31A-3.0HZ
Product downloads
Specification for LED; 5mm; yellow; 5800÷6500mcd; 30°; 3÷5V; 20mA; Variant: blinking
| Mounting | THT |
| Operating voltage | 3...5V DC |
| Terminal pitch | 2.54mm |
| Number of terminals | 2 |
| Luminosity | 5800...6500mcd |
| LED colour | yellow |
| LED lens | transparent |
| LED version | blinking |
| Front | convex |
| LED diameter | 5mm |
| LED current | 20mA |