LED; 3mm; yellow; 1120÷1560mcd; 60°; 3÷5V; 20mA; Variant: blinking
Multiples:
2.0
Minimum quantity:
2.0
Product code:
OSY5MS3164A
Manufacturer: OPTOSUPPLY
Manufacturer code: OSY5MS3164A
Product downloads
Specification for LED; 3mm; yellow; 1120÷1560mcd; 60°; 3÷5V; 20mA; Variant: blinking
| Mounting | THT |
| Operating voltage | 3...5V DC |
| Terminal pitch | 2.54mm |
| Number of terminals | 2 |
| Luminosity | 1120...1560mcd |
| LED colour | yellow |
| LED lens | diffused, yellow |
| LED version | blinking |
| Front | convex |
| LED diameter | 3mm |
| LED current | 20mA |