LED; 4.8mm; yellow; 1120÷1560mcd; 60°; Front: convex; 3/3.5/5V
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
OSY5MS5F64B
Manufacturer: OPTOSUPPLY
Manufacturer code: OSY5MS5F64B
Product downloads
Specification for LED; 4.8mm; yellow; 1120÷1560mcd; 60°; Front: convex; 3/3.5/5V
| Mounting | THT |
| Operating temperature | -30...85°C |
| Terminal pitch | 2.54mm |
| Number of terminals | 2 |
| Luminosity | 1120...1560mcd |
| LED colour | yellow |
| LED lens | diffused |
| LED version | blinking |
| Front | convex |
| LED diameter | 4.8mm |
| LED current | 20mA |