LED
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
OSY5PAA134A-1MA
Manufacturer: OPTOSUPPLY
Manufacturer code: OSY5PAA134A-1MA
Product downloads
Specification for LED
| Mounting | THT |
| Operating temperature | -30...85°C |
| Terminal pitch | 2.54mm |
| Number of terminals | 2 |
| LED colour | yellow |
| LED lens | diffused, yellow |
| Front | convex |
| LED diameter | 10mm |
| LED current | 30mA |