Power LED; amber; Pmax: 1.2W; λd: 585-600nm; 50÷70lm; 120°; 5x5mm
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
OSY5XAT1C1E
Manufacturer: OPTOSUPPLY
Manufacturer code: OSY5XAT1C1E
Product downloads
Specification for Power LED; amber; Pmax: 1.2W; λd: 585-600nm; 50÷70lm; 120°; 5x5mm
| Mounting | SMD |
| Case | PLCC6 |
| Power | 1W |
| Series | Top Power |
| Dimensions | 5x5mm |
| Maximum power | 1.2W |
| LED colour | amber |
| LED current | 350mA |