LED; 3mm; yellow/blue; 30°; 3÷4.5V; 20mA; Variant: bicolour; 1.8Hz
Multiples:
2.0
Minimum quantity:
2.0
Product code:
OSYBMS3131A
Manufacturer: OPTOSUPPLY
Manufacturer code: OSYBMS3131A
Product downloads
Specification for LED; 3mm; yellow/blue; 30°; 3÷4.5V; 20mA; Variant: bicolour; 1.8Hz
| Mounting | THT |
| Terminal pitch | 2.54mm |
| Number of terminals | 2 |
| LED colour | yellow/blue |
| LED lens | transparent |
| LED version | bicolour |
| Front | convex |
| LED diameter | 3mm |
| LED current | 20mA |
| Luminosity of yellow colour | 5800...7000mcd |
| Luminosity of blue colour | 2180...3000mcd |