LED; 5mm; bicolour,blinking; yellow/blue; 2000÷2500mcd; 30°; 1.8Hz
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
OSYBMS5A31A
Manufacturer: OPTOSUPPLY
Manufacturer code: OSYBMS5A31A
Product downloads
Specification for LED; 5mm; bicolour,blinking; yellow/blue; 2000÷2500mcd; 30°; 1.8Hz
| Mounting | THT |
| Operating voltage | 3...5V DC |
| Terminal pitch | 2.54mm |
| Number of terminals | 2 |
| LED colour | yellow/blue |
| LED lens | transparent |
| LED version | bicolour, blinking |
| Front | convex |
| LED diameter | 5mm |
| LED current | 20mA |
| Luminosity of yellow colour | 5800...7000mcd |
| Luminosity of blue colour | 2000...2500mcd |