LED; rectangular; 5x5x7mm; bipolar,bicolour; yellow/blue; 140°
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
OSYBP27NE2B
Manufacturer: OPTOSUPPLY
Manufacturer code: OSYBP27NE2B
Product downloads
Specification for LED; rectangular; 5x5x7mm; bipolar,bicolour; yellow/blue; 140°
| Mounting | THT |
| Operating temperature | -30...85°C |
| Terminal pitch | 2.54mm |
| Dimensions | 5x5x7mm |
| Number of terminals | 2 |
| Luminosity | 150...220mcd, 220...330mcd |
| Maximum power | 0.102W |
| LED colour | yellow/blue |
| LED lens | diffused, white |
| LED version | bicolour, bipolar |
| Front | flat |
| Shape | rectangular |
| LED current | 20mA |