LED; rectangular; 5x5x7mm; yellow; 500÷750mcd; 140°; Front: flat
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
OSYPA7NE1B-12V
Manufacturer: OPTOSUPPLY
Manufacturer code: OSYPA7NE1B-12V
Product downloads
Specification for LED; rectangular; 5x5x7mm; yellow; 500÷750mcd; 140°; Front: flat
| Mounting | THT |
| Operating voltage | 15V DC |
| Dimensions | 5x5x7mm |
| Number of terminals | 2 |
| Luminosity | 500...750mcd |
| LED colour | yellow |
| LED lens | transparent |
| Front | flat |
| Shape | rectangular |
| LEDs' features | integral current limiting resistor |
| LED current | 10mA |