LED; 5mm; yellow/green; 3000÷4200mcd,5800÷7000mcd; 30°; 3÷5V
Multiples:
2.0
Minimum quantity:
2.0
Product code:
OSYPMF5A31A
Manufacturer: OPTOSUPPLY
Manufacturer code: OSYPMF5A31A
Product downloads
Specification for LED; 5mm; yellow/green; 3000÷4200mcd,5800÷7000mcd; 30°; 3÷5V
| Mounting | THT |
| Operating voltage | 3...5V DC |
| Operating temperature | -30...85°C |
| Terminal pitch | 2.54mm |
| Number of terminals | 2 |
| Luminosity | 3000...4200mcd, 5800...7000mcd |
| LED colour | yellow/green |
| LED lens | transparent |
| LED version | blinking |
| Front | convex |
| LED diameter | 5mm |