LED; 8mm; bicolour; green,yellow; 7000÷8400mcd; 4200÷5800mcd; 30°
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
OSYPP28131A
Manufacturer: OPTOSUPPLY
Manufacturer code: OSYPP28131A
Product downloads
Specification for LED; 8mm; bicolour; green,yellow; 7000÷8400mcd; 4200÷5800mcd; 30°
| Mounting | THT |
| Operating temperature | -30...85°C |
| Terminal pitch | 2.54mm |
| Number of terminals | 2 |
| LED colour | green/yellow |
| LED lens | transparent |
| LED version | bicolour |
| Front | convex |
| LED diameter | 8mm |
| Shape | round |
| Luminosity of green colour | 7000...8400mcd |
| LED current | 20mA |
| Luminosity of yellow colour | 4200...5800mcd |