LED; 5mm; yellow; 3000÷4200mcd; 30°; 3÷5V; Variant: blinking; 1.5Hz
Multiples:
2.0
Minimum quantity:
2.0
Product code:
OSYYMF5A31A
Manufacturer: OPTOSUPPLY
Manufacturer code: OSYYMF5A31A
Product downloads
Specification for LED; 5mm; yellow; 3000÷4200mcd; 30°; 3÷5V; Variant: blinking; 1.5Hz
| Mounting | THT |
| Operating voltage | 3...5V DC |
| Operating temperature | -30...85°C |
| Terminal pitch | 2.54mm |
| Number of terminals | 2 |
| Luminosity | 3000...4200mcd |
| LED colour | yellow |
| LED lens | transparent |
| LED version | blinking |
| Front | convex |
| LED diameter | 5mm |