Power supply: switched-mode; LED
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
OT 100/220-240/24 DIM P
Manufacturer: OSRAM
Manufacturer code: OT 100/220-240/24 DIM P
Product downloads
Specification for Power supply: switched-mode; LED
| Output current | 4.16A |
| Supply voltage | 198...264V AC |
| Operating temperature | -30...55°C |
| IP rating | IP66 |
| Protection | overheating, anti-overload, short circuit protection |
| Type of power supply | switched-mode |
| Application | LED |
| Body dimensions | 240x50x34mm |
| Output voltage | 24V DC |
| Additional functions | active PFC, dimming function 1-10V DC |
| Efficiency | 90% |
| Electrical connection | wires |