Power supply: switched-mode; LED
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
OT 15/220-240/12 P
Manufacturer: OSRAM
Manufacturer code: OT 15/220-240/12 P
Specification for Power supply: switched-mode; LED
| Output current | 1.2A |
| Supply voltage | 198...264V AC |
| Power | 15W |
| Operating temperature | -25...55°C |
| IP rating | IP66 |
| Protection | overheating, anti-overload, short circuit protection |
| Type of power supply | switched-mode |
| Application | LED |
| Body dimensions | 237x20x22mm |
| Efficiency | 80% |
| Electrical connection | wires |