Power supply: switched-mode; LED; 20W; 24VDC; 830mA; 198÷264VAC
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
OT 20/230-240/24
Manufacturer: OSRAM
Manufacturer code: OT 20/230-240/24
Product downloads
Specification for Power supply: switched-mode; LED; 20W; 24VDC; 830mA; 198÷264VAC
| Output current | 830mA |
| Supply voltage | 198...264V AC |
| Power | 20W |
| Operating temperature | -20...50°C |
| IP rating | IP20 |
| Protection | overheating, anti-overload, short circuit protection |
| Type of power supply | switched-mode |
| Application | LED |
| Body dimensions | 109x50x35mm |
| Output voltage | 24V DC |
| Efficiency | 83% |
| Electrical connection | terminal block |