Power supply: switched-mode; LED
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
OT 30/220-240/12 P
Manufacturer: OSRAM
Manufacturer code: OT 30/220-240/12 P
Specification for Power supply: switched-mode; LED
| Output current | 2.4A |
| Supply voltage | 198...264V AC |
| Power | 30W |
| Operating temperature | -25...55°C |
| IP rating | IP66 |
| Protection | overheating, anti-overload, short circuit protection |
| Type of power supply | switched-mode |
| Application | LED |
| Body dimensions | 220x40x22mm |
| Additional functions | active PFC |
| Efficiency | 85% |
| Electrical connection | wires |