Power supply: switched-mode; LED; 40.3W; 40÷160VDC; 200÷350mA
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
OT FIT 35/220-240/350 D CS L
Manufacturer: OSRAM
Manufacturer code: OT FIT 35/220-240/350 D CS L
Product downloads
Specification for Power supply: switched-mode; LED; 40.3W; 40÷160VDC; 200÷350mA
| Output current | 200...350mA |
| Supply voltage | 220...240V AC |
| Power | 40.3W |
| Operating temperature | -25...50°C |
| IP rating | IP20 |
| Protection | overheating, anti-overload, short circuit protection |
| Type of power supply | switched-mode |
| Application | LED |
| Body dimensions | 210x30x21mm |
| Output voltage | 40...160V DC |
| Additional functions | active PFC, adjustable output current level |
| Efficiency | 91% |
| Electrical connection | terminal block |