Power supply: switched-mode; LED
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
OT FIT 45/220-240/200 D L
Manufacturer: OSRAM
Manufacturer code: OT FIT 45/220-240/200 D L
Specification for Power supply: switched-mode; LED
| Output current | 200mA |
| Supply voltage | 198...264V AC |
| Power | 43.2W |
| Operating temperature | -15...50°C |
| IP rating | IP20 |
| Protection | overheating, anti-overload, short circuit protection |
| Type of power supply | switched-mode |
| Application | LED |
| Body dimensions | 210x30x21mm |
| Output voltage | 54...216V DC |
| Additional functions | active PFC |
| Efficiency | 90% |
| Electrical connection | terminal block |