Power supply: switched-mode; LED; 52.5W; 54÷175VDC; 300mA; IP20
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
OT FIT 50/220-240/300 D L
Manufacturer: OSRAM
Manufacturer code: OT FIT 50/220-240/300 D L
Product downloads
Specification for Power supply: switched-mode; LED; 52.5W; 54÷175VDC; 300mA; IP20
| Output current | 300mA |
| Supply voltage | 198...264V AC, 176...276V DC |
| Power | 52.5W |
| Operating temperature | -15...50°C |
| IP rating | IP20 |
| Protection | overheating, anti-overload, short circuit protection |
| Type of power supply | switched-mode |
| Application | LED |
| Body dimensions | 210x30x21mm |
| Output voltage | 54...175V DC |
| Additional functions | active PFC |
| Efficiency | 90% |
| Electrical connection | terminal block |