Power supply: switched-mode; LED
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
OT FIT 75/220-240/350 D CS L
Manufacturer: OSRAM
Manufacturer code: OT FIT 75/220-240/350 D CS L
Specification for Power supply: switched-mode; LED
| Output current | 200...350mA |
| Supply voltage | 220...240V AC |
| Power | 77W |
| Operating temperature | -25...50°C |
| IP rating | IP20 |
| Protection | overheating, anti-overload, short circuit protection |
| Type of power supply | switched-mode |
| Application | LED |
| Body dimensions | 210x30x21mm |
| Output voltage | 70...220V DC |
| Additional functions | active PFC |
| Efficiency | 93% |
| Electrical connection | terminal block |