Power supply: switched-mode; LED
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
OT FIT 8/220-240/180 CS I MINI
Manufacturer: OSRAM
Manufacturer code: OT FIT 8/220-240/180 CS I MINI
Product downloads
Specification for Power supply: switched-mode; LED
| Output current | 90...180mA |
| Supply voltage | 198...264V AC |
| Power | 7.6W |
| Operating temperature | -20...55°C |
| IP rating | IP20 |
| Protection | overheating, anti-overload, short circuit protection |
| Type of power supply | switched-mode |
| Application | LED |
| Body dimensions | 104x30x26mm |
| Output voltage | 30...42V DC |
| Additional functions | active PFC, adjustable output current level |
| Efficiency | 86% |
| Electrical connection | terminal block |