Tape: fixing; W: 19mm; L: 5m; D: 1.1mm; V: double-sided; acrylic; black
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
OT1905
Manufacturer: HPX
Manufacturer code: OT1905
Product downloads
Specification for Tape: fixing; W: 19mm; L: 5m; D: 1.1mm; V: double-sided; acrylic; black
| Colour | black |
| Version | double-sided |
| Width | 19mm |
| Length | 5m |
| Thickness | 1.1mm |
| Tape application | fixing |
| Type of tape | fixing |
| Tape material | acrylic foam |
| Kind of adhesive | acrylic |
| Tape features | high bonding strength, waterproof |