Power supply: switched-mode; LED; 19W; 27÷54VDC; 350mA; 198÷264VAC
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
OTE 18/220-240/350 PC
Manufacturer: OSRAM
Manufacturer code: OTE 18/220-240/350 PC
Product downloads
Specification for Power supply: switched-mode; LED; 19W; 27÷54VDC; 350mA; 198÷264VAC
| Output current | 350mA |
| Supply voltage | 198...264V AC |
| Power | 19W |
| Operating temperature | -20...50°C |
| IP rating | IP20 |
| Protection | overheating, anti-overload, short circuit protection |
| Type of power supply | switched-mode |
| Application | LED |
| Body dimensions | 95x53x30mm |
| Output voltage | 27...54V DC |
| Additional functions | active PFC, triac dimming function |
| Efficiency | 86% |
| Electrical connection | terminal block |