Power supply: switched-mode; LED; 35W; 27÷50VDC; 700mA; 195÷264VAC
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
OTE 35/220-240/700 PC
Manufacturer: OSRAM
Manufacturer code: OTE 35/220-240/700 PC
Specification for Power supply: switched-mode; LED; 35W; 27÷50VDC; 700mA; 195÷264VAC
| Output current | 700mA |
| Supply voltage | 195...264V AC |
| Power | 35W |
| Operating temperature | -20...45°C |
| IP rating | IP20 |
| Protection | overheating, anti-overload, short circuit protection |
| Type of power supply | switched-mode |
| Application | LED |
| Body dimensions | 153x54x36mm |
| Output voltage | 27...50V DC |
| Additional functions | active PFC, triac dimming function |
| Efficiency | 87% |
| Electrical connection | terminal block |