Power supply: switched-mode; LED
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
OTI BLE 80/220-240/24 1-4CH
Manufacturer: OSRAM
Manufacturer code: OTI BLE 80/220-240/24 1-4CH
Product downloads
Specification for Power supply: switched-mode; LED
| Output current | 3.3A |
| Supply voltage | 198...264V AC |
| Power | 80W |
| Operating temperature | -20...45°C |
| IP rating | IP20 |
| Protection | overheating, anti-overload, short circuit protection |
| Type of power supply | switched-mode |
| Application | LED |
| Body dimensions | 346x32x22mm |
| Output voltage | 24V DC |
| Additional functions | active PFC, Casambi |
| Efficiency | 93% |
| Electrical connection | terminal block |