Safety light curtain; H: 1283mm; 19m; IP65; 24VDC; M12 terminal
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
OY320107
Manufacturer: IPF ELECTRONIC
Manufacturer code: OY320107
Product downloads
Specification for Safety light curtain; H: 1283mm; 19m; IP65; 24VDC; M12 terminal
| Supply voltage | 24V DC |
| Operating temperature | 0...55°C |
| IP rating | IP65 |
| Enclosure material | aluminium |
| Resolution | 30mm |
| Type of sensor | safety light curtain |
| Sensors features | finger protection |
| Switched current, max. | 500mA |
| Operation mode | transmitter-receiver |
| Safety category | 4 |