Safety light curtain; H: 100mm; 80÷800mm; IP65; OY41052x; 24VDC
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
OY410524
Manufacturer: IPF ELECTRONIC
Manufacturer code: OY410524
Product downloads
Specification for Safety light curtain; H: 100mm; 80÷800mm; IP65; OY41052x; 24VDC
| Supply voltage | 24V DC |
| Operating temperature | -5...50°C |
| IP rating | IP65 |
| Enclosure material | aluminium |
| Number of pins | 4 |
| Height | 100mm |
| Type of sensor | safety light curtain |
| Kind of output 1 | NPN, PNP |
| Connection | connector M12 |
| Operation mode | transmitter-receiver |