Photoelectric; 500mm; IP67; 12÷24VDC; lead 2m; plastic; 50mA; 1kHz
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
OY98C886
Manufacturer: IPF ELECTRONIC
Manufacturer code: OY98C886
Product downloads
Specification for Photoelectric; 500mm; IP67; 12÷24VDC; lead 2m; plastic; 50mA; 1kHz
| Supply voltage | 12...24V DC |
| Max. operating current | 50mA |
| IP rating | IP67 |
| Body material | plastic |
| Range | 500mm |
| Output configuration | PNP / NC |
| Overall length | 14mm |
| Type of sensor | photoelectric |
| Switch housing | M4 |
| Operation mode | transmitter-receiver |
| Switching frequency max | 1kHz |