Power supply: laboratory; 0÷30VDC; 0÷20A; Stabilisation: ≤50mV
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
P 6155
Manufacturer: PEAKTECH
Manufacturer code: P 6155
Product downloads
Specification for Power supply: laboratory; 0÷30VDC; 0÷20A; Stabilisation: ≤50mV
| Output current | 0...20A |
| Supply voltage | 230V AC |
| Number of channels | 1 |
| Protection | anti-overload, anti-overvoltage, overheating, short circuit protection |
| Dimensions | 336x87x214mm |
| Output voltage | 0...30V DC |
| Kind of display used | LCD |
| Maximum power | 600W |
| Kind of power supply | adjustable, single-channel, switched-mode |
| Standard equipment | mains cable, user's manual |