Power supply: laboratory; switched-mode,single-channel; 0÷30VDC
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
P 6226
Manufacturer: PEAKTECH
Manufacturer code: P 6226
Product downloads
Specification for Power supply: laboratory; switched-mode,single-channel; 0÷30VDC
| Output current | 0...10A |
| Supply voltage | 100...240V AC |
| Number of channels | 1 |
| Protection | anti-overload, overheating, short circuit protection |
| Dimensions | 80x160x260mm |
| Output voltage | 0...30V DC |
| Kind of display used | LED |
| Kind of power supply | single-channel, switched-mode |
| Standard equipment | mains cable, user's manual |
| Output voltage resolution | 10mV |
| Output current resolution | 1mA |