Electric energy meter; 200/276V; 16A; Display: LED; 120x60x75mm
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
P 9035
Manufacturer: PEAKTECH
Manufacturer code: P 9035
Product downloads
Specification for Electric energy meter; 200/276V; 16A; Display: LED; 120x60x75mm
| Maximum current | 16A |
| Frequency | 45...65Hz |
| Kind of display used | LED |
| Measurement accuracy | 0.5% |
| Maximum power | 3.68kW |
| Connector variant | Schuko |
| Measuring instrument features | high accuracy, high resolution |
| Measurement | AC current, AC voltage, frequency, energy |
| Kind of meter | digital |
| Dimensions (W x H x D) | 120x60x75mm |