P0250.154NLT
Multiples: 250.0
Minimum quantity: 250.0
Product code: P0250.154NLT
Manufacturer: YAGEO
Manufacturer code: P0250.154NLT
  • Mounting
  • Resistance
  • Operating temperature
  • Tolerance
  • Operating current
  • Inductance
  • Type of inductor
  • Saturation current
  • Test frequency
  • Max resistance
This combination does not exist.
Add to Cart
Specification for P0250.154NLT
Mounting SMD
Resistance 250mΩ
Operating temperature -40...130°C
Tolerance ±15%
Operating current 1.5A
Inductance 150µH
Type of inductor wire
Saturation current 2.6A
Test frequency 100kHz
Max resistance 250mΩ