Common mode; SMD; 530uH; ±35%; -40÷120°C; W: 25.4mm; H: 10.03mm; 15mΩ
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
P0527NLT
Manufacturer: PULSE
Manufacturer code: P0527NLT
Product downloads
Specification for Common mode; SMD; 530uH; ±35%; -40÷120°C; W: 25.4mm; H: 10.03mm; 15mΩ
| Mounting | SMD |
| Max. operating current | 7.2A |
| Operating temperature | -40...120°C |
| Tolerance | ±35% |
| Width | 25.4mm |
| Impedance | 15mΩ |
| Inductance | 0.53mH |
| Type of inductor | common mode |